KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA

Buharlı Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Hijyene önem verenlerin ilk tercihidir. Bakteri ve mite yuvalanmasına anında son veren bir sistemdir. 170 derece jet buhar üreten makineler ile verilen bu hizmet oldukça revaçtadır. Buharlı koltuk yıkama makinesi ile yapılır. Uygun yıkama aparatı ve uygun kimyasal kullanılarak koltuğun tüm bolümlerine jet buhar ve kimyasal uygulanarak aynı anda vakum yapılarak koltuk kir, leke ve bakterilerden arındırılır. Oldukça iyi sonuçlar veren bir yıkama sistemidir.

NEDEN BUHARLI MAKİNA ?

Hepimiz, evsel temizlikte su kullanıyoruz ve atık oluşuyor, öncelikle bunu kısmak gerekir. Buharlı makine ile temizlik , su kullanım miktarını büyük ölçüde azaltmak için izin verir: Tek bir litre su ile yapılan buharlı temizlik sayesinde Yaklaşık 1000 litre sudan tasarruf etmiş oluruz.! Buharlı makine ile hem çok az su tüketmiş hem de gözle göremeyeceğimiz bakterileri yok ederek hijyenik bir ortam sağlar. Su buharı 97 ° C Kaynamış olur ancak sıcaklığında henüz herhangi bir temizleme etkisi yoktur . Sadece 120 °C veya daha yüksek basınç altında olan su buharı Bir gaz şeklinde bir sıvı yerine pisliklere nüfuz ederek temizlik sağlar.

Polti ürünleri doğru basınç sayesinde kuru su buharı üretirler , ve bu "nötr buhar " ;170 ° C de 8 bar basınç ile en iyi sonucu verir..
Buhar , mineraller ya da elektrik iletkenliği ile tozlara statik yük nötralize eder .Yüksek Isı buharı kirleri çözmek ayırmak ve tüm kir parçacıklarını, yağ parçacıklarını, mikropları, bakterileri ve toz akarlarını yok eder. Sık sık alerjiye sebep olan toz akarları POLTİ Vaporetto nun yüksek sıcaklık ve basıncında yaşayamazlar. Basınçlı buhar gücü temizlikte mükemmel sonuçlar almamızı sağlar. Buharın gücü ile etkili sonuçları sizlerde çok beğeneceksiniz.

Buharlı Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle ilk aşamada koltuk emiş gücü yüksek makine ile vakumlanarak tozlarından arındırılacaktır.

2- İkinci aşamada koltuklar buhar ve kimyasal verilerek, bakteri temizliği sağlanacaktır. Gerekli sıcaklığa ulaştıktan sonra emiş gücü yüksek makine ile mindere sıcak buhar verilecek ve emiş gücü yüksek makineler ile durulaması yapılacak, aynı zamanda kir ve lekeleri de çıkarılacaktır.

3- Koltukların temizliği ve dezenfeksiyonu sağlandıktan sonra koltukların tüm kumaş yüzeylerin buhar ile yıkanmasına başlanacaktır.  Koltuk kumaş yüzeyine 150-170 derece sıcak buhar verilerek kir ve lekeleri yumuşatılır. Makineye koltuk yıkama aparatı takılarak yüksek ısıda buhar koltuğa verilecek ve emiş gücü yüksek makineler ile vakumlanacaktır.

4- Buharla koltuk yıkama sonrası hala koltukta leke var ise özel leke çıkarıcılar kullanılarak koltuklarınız lekelerinden de arındırılacaktır.

5- Koltuğun bütünüyle kalite kontrolü yapıldıktan sonra buharla yıkama işlemi bitirilecektir.